JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 XI 2022

• Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po każdej Mszy św.  odmówimy Akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  • Za tydzień już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Rozpoczniemy modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Kartki do wypominków jeszcze są na bocznym ołtarzu. Ofiary za wypominki przeznaczam w całości do wkładu własnego renowacji ścian kościoła.
  • Kolekta w ubiegłą niedzielę wyniosła 1010 zł. Do puszek na Pomoc Kościołowi na Ukrainie zebraliśmy 740 zł i 50 euro.
  • Spowiedź zawsze w dzień powszedni przed Mszą Św.
  • W ADWENCIE kolejny już raz przeprowadzimy akcję Świąteczna Paczka. Paczki ze słodyczami i żywnością możemy składać tradycyjnie przy ołtarzu, przekażemy je najbardziej potrzebującym z parafii.
  • Dziękuję parafianom z Zaskocza za sobotnie sprzątanie liści.
  • Polecam Tygodnik „Niedziela” – zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  • Możemy się zgłaszać do sprzątania kościoła. Bóg zapłać p. Lesińskim za sprzątanie.
  •  W najbliższy piątek nie będzie Mszy Świętej.
  •  Za tydzień w Niedzielę po Mszy 12- owej odbędzie się krótkie organizacyjne spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii Św.
  •  Tradycyjnie na BN chcemy postawić choinki w kościele. Jeśli są rodziny, które chciałyby ofiarować żywe drzewko choinkowe proszę w tym tygodniu o kontakt.
  • W związku z opadami śniegu i przymrozkami bardzo proszę o zachowanie ostrożności wchodząc na teren cmentarzy.

Wasz proboszcz