XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021 roku

• Dziś IV Niedziela lipca – Na apel Przewodniczącego KEP modlimy się dziś w intencji wszystkich osób poszkodowanych w wyniku ostatnich kataklizmów, burz i powodzi. Kolektę przekażemy przez Caritas Polska na pomoc poszkodowanym.
  • Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i święcenie pojazdów. Ofiary złożone przy okazji święcenia przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy – jest to nasze podziękowanie za szczęśliwe podróże.
  • Kolekta w minioną niedzielę wyniosła 630 zł. Bóg zapłać.
  • Dziękuję rodzinom za przekazywany dar na remonty. Szczególnie dziękuję
    p. Majkowskim i Jurkiewicz, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę. W czasie Mszy Odpustowych ku czci Św. Marii Magdaleny zebraliśmy łącznie 510 zł. Ofiary przekazałem zaproszonym Kaznodziejom, którzy całą kwotę zostawili na potrzeby remontowe plebanii.
  • Dziękuję parafianom i gościom za liczny udział Odpuście Parafialnym.
  • Trwają prace przy wymianie dachu plebanii. Jeżeli ktoś z mężczyzn, czy też pełnoletniej młodzieży chciałby pomóc w pracach (podawania desek, papy, sprzątania wokół plebanii itd. bardzo proszę o kontakt ze mną dziś po Mszy Świętej.
    Na poniedziałek zadeklarowała się jedna osoba do pomocy. Potrzebujemy jedną osobę dziennie w godzinach rannych do obiadu. Jedna osoba bardzo przyspieszy pracę.

Równocześnie trwają prace w środku plebanii.

• Panu Bojdo dziękuję za udostępnienie przyczepy a panu Gurdzielowi za wielokrotną pomoc przy rozładunku desek.
  • Bóg zapłać sprzątanie kościoła przed naszym odpustem. Dziękuję za koszenie trawy a także za pomalowanie niektórych uszkodzonych ławek.
  • We wtorek nie będzie Mszy Świętej.
  • Polecam Tygodnik „Niedziela” – zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  •  Dziś o godz. 17:00 w kościele w Rywałdzie odbędzie się kolejny cykl prelekcji o słudze Bożym Kardynale St. Wyszyńskim. Zapraszam w imieniu ojców kapucynów.
  • Jutro – 26.07 wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP. To dzień, w którym modlimy się w całym kościele za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian i emerytów J.
  • Przypominam, że sprawy administracyjne cmentarza – przedłużenia miejsca, rezerwacje, wymiana pomników i remonty na cmentarzu są uzgadniane wcześniej ze mną.
  •  Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Nie będzie już Mszy Świętej o 8:00 rano. Od 1 sierpnia będą 3 Msze Święte – 9:00;10:00 i 11:00.

Wasz proboszcz ks. Artur