II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 STYCZNIA 2022

• Dziś II niedziela zwykła – kolektę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji – jest to jedna z czterech kolekt w roku przeznaczanych na WSD.
  • Kolekta z minionej niedzieli wyniosła 840 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  • W naszym województwie rozpoczął się czas zimowych ferii -uczniom, nauczycielom i dyrektorom życzymy dobrego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu na zimowych feriach.
  • Od 18 do 25 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan a jutro obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu.
  • Polecam „Niedzielę” nawiązującą do tego Tygodnia z dodatkiem toruńskim i programem tv. – zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  • Wizyta Duszpasterska (Kolęda) odbywa się będzie w parafii wyłącznie na zaproszenie rodzin. Jeżeli rodziny chcą zaprosić mnie na kolędowy poczęstunek – bardzo proszę o kontakt wcześniej – rozpocznę wtedy kolędę od tej rodziny, która mnie na posiłek zaprosi (lub kolędę posiłkiem zakończę).

Ze względu na pandemię zobowiązuję się do noszenia maseczki w czasie kolędowania i przebywania w Waszym domu oraz dezynfekcją dłoni.

• W tym roku ministranci nie uczestniczą w kolędzie. Chciałbym w pewien sposób zrekompensować im ich nieobecność na kolędach i podziękować za całoroczną służbę. Po feriach zimowych wyznaczę niedzielę, podczas której nasi ministranci będą zbierać ofiary do puszek po Mszy Świętej. Zebrane środki podzielimy na ministrantów lub przeznaczymy na wspólny ministrancki wakacyjny wyjazd.
  • W tym tygodniu Msze Święte:

w poniedziałek tylko o 14:00 Msza Pogrzebowa (+Henryk Gerke);

we wtorek i czwartek o godz. 9:00;

w pozostałe dni Msze Święte według stałego porządku.

W styczniu oraz lutym jest dużo wolnych intencji na dzień powszedni. Jest też kilka wolnych intencji niedzielnych na godz. 10:00.

• W poniedziałek o godz. 14:00 odbędzie się pogrzeb naszego parafianina z Zaskocza: + Henryka Gerke (l.71). Wprowadzenie i różaniec święty o 13:30. Wieczny odpoczynek …
  • Przypominam o dbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych. Dezynfekujmy dłonie oraz zasłaniajmy usta i nos.
  • Wszystkim Wam życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Wasz proboszcz ks. Artur