XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022 roku

• W tę Niedzielę o obchodzimy dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • W minioną niedzielę zebraliśmy 610 zł. Jedna rodzina złożyła ofiarę remontową. Bóg zapłać.
  • W czwartek jest ranna Msza Św. o godz. 9:00.
  • We wtorek i w piątek nie będzie Mszy Świętej.
  • Spowiedź Święta zawsze w dzień powszedni przed Mszą.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00.
  • Polecam Tygodnik „Niedziela” – zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Od 4 września Gazeta Niedziela jest rozprowadzana w łączności z nowym tygodnikiem „Bliżej życia z wiarą – to kolorowy magazyn, w którym przedstawiane są historie ludzi wiary, świadectwa, miejsca święte, porady zdrowotne i kulinarne. Oba tygodniki są sprzedawane nierozdzielnie w cenie 10 zł.

• Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w Uroczystościach przy pomniku w Łopatkach Polskich. Eucharystię celebrowało 5 kapłanów.
  • Po Mszach Świętych OSP z Zaskocza zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na zakup specjalnych ubrań, które będą służyły w niesieniu pomocy poszkodowanym. Za wszelką pomoc serdecznie w imieniu Strażaków dziękujemy.
  • Po Mszy 12-owej odbędzie się pierwsze organizacyjne obowiązkowe spotkanie dla rodziców, których dzieci przystąpią w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Na to samo spotkanie zapraszam rodziców z młodzieżą, którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania. (młodzież ze szkół branżowych i średnich).
  •  Bóg zapłać p. Andrzejowi Szczepaniakowi za koszenie trawy i uporządkowanie terenu przy kościele.
  •  Chciałbym zrobić rozeznanie związane z remontem kolejnego witraża w kościele. Inicjały ofiarodawcy, który wesprze remont będą uwiecznione na kwaterze witraża. Zainteresowane rodziny proszę kontakt.
  • Trwają prace przy elewacji kościoła. Ile się da remontujemy plebanię. Został zakończony etap budowy wszystkich schodów. Obecnie trwają prace w pomieszczeniu gospodarczym a za chwilę chcemy rozpocząć łazienkę przy biurze parafialnym. Ostatnio wyposażyłem kolejne pomieszczenie plebanii (zakup łóżka oraz szafy). Na przełomie IX/X przyjadą dachówki na dach plebanii.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie chcą wspierać i wspierają nasze inwestycje.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia