Ogłoszenia

 • I NIEDZIELA ADWENTU

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • 29 Listopada 2020 roku
  1. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. – informacje rządu o wytycznych i ograniczeniach są nam znane z przekazu mediów. W świątyni obecnie przypada 1 wierny na 15m2
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy modlitwę nowymi wypominkami rocznymi za zmarłych. Można jeszcze składać wypominki. Wszystkie ofiary przekazane przy wypominkach rocznych przeznaczam na remont plebanii. Bóg zapłać! (jeżeli pojawi się błąd w odczytywaniu zmarłych w wypominkach – zgłoście do mnie – poprawimy J ). 
  4. Msze Święte na czas pandemii w niedziele o godz. 8:00 9:00 10:00 11:00 oraz 
   w sobotę o 17:00 (jest to też niedzielna Msza Św.)
  5.  Dodatkowe Msze w niedziele – o 8:00 i 10:00 zostają wprowadzone w związku z limitem wiernych obecnych w świątyni – to Msze recytowane bez kazania.
  6. Ofiara na tacę w minioną niedzielę wyniosła 480 zł. Bóg zapłać za wasze ofiary.
  7. Można zamawiać intencje Mszy Św. na przyszły rok. Przy rezerwacji większej liczby Mszy Św. proszę zapisać daty na kartce – to ułatwi i przyspieszy wpisanie intencji.  
  8. Są wolne intencje w piątek w sobotę i w grudniowe niedziele o godz. 8:00 i 10:00.
  9.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czw. I pt. i I sob. miesiąca.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16:30 i piątek od 16:30; Okazja do Spowiedzi Świętej w I piątek od godz. 16:30.
  11.  Msze Święte roratnie będą odprawiane w parafii od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Na RORATY przychodźmy z  Lampionami.
  12. Można nabyć od ministrantów Tygodnik Niedziela. Polecam go szczególnie, ze względu na płytę CD w środku z propozycją niecodziennych rekolekcji na Adwent.
  13.  Świece CARITAS zostały rozprowadzone. Jeżeli ktoś z parafian chciałby zakupić jeszcze świece proszę o zgłoszenie się do mnie po Mszy Świętej.
  14. Opłatek Wigilijny postaram się dostarczyć do każdego domu w parafii. 
   Przy okazji przekazania opłatka będzie możliwość zadeklarowania czy chcecie przyjąć księdza z Wizytą Duszpasterską – zwaną kolędą. Ze względu na ograniczenia epidemiczne i zalecenia władz kościelnych kolęda musi mieć inną formę – bez ministrantów i organisty i tylko na życzenie rodziny. W następną niedzielę podam szczegółowe informacje w jakich dniach „będę chodził 
   z opłatkiem”.
  15.  

  Wprowadzam zwyczaj zbiórki produktów żywnościowych 
  (o długim terminie ważności) – tzw. suchych, mącznych, słodyczy

  a także środków czystości czy higieny.

  Przez cały ADWENT – jest wystawiony przy ołtarzu kosz, do którego możemy każdego dnia wkładać zakupione produkty. 
  Z nich przygotujemy paczki dla seniorów i najbardziej potrzebujących 
  a rozwieziemy je kilka dni przed świętami BN.

  Dary przyniesione przez Was połączymy z Darami otrzymanymi z Caritasu.

  Zwracam się do wszystkich parafian, którzy wiedzą o osobach potrzebujących 
  by podeszli do mnie i wskazali osoby, bądź rodziny, 
  do których mogłaby taka paczka dotrzeć.
  Za złożony w minionym tyg. Dar serca na renowację drzwi dziękuję: Grzegorzowi Rojek, Barbarze i Antoniemu Kania, państwu Kesler i pani Orłowicz. Na renowacje drzwi zebraliśmy pełną szacowaną kwotę.

  Dziękuję Państwu Kesler za zrobienie adwentowego wieńca, p. Witkowskim za naprawienie i pomalowanie stelaża; p.Sipak za adwentową dekorację.

   Złom, który przekazaliście na parafię został zabrany. Było prawie 16 ton. 
  Dziękuję Wam za tę akcję, za Waszą mobilizację a także pomoc w załadunku.

  Remonty na plebanii trwają, możecie sami ocenić postęp prac, zapraszam. Trwa montaż całej nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, zakładana jest nowa instalacja elektryczna, niebawem rozpoczniemy etap rozkładania folii, styropianu i mat na podłogę, etap zakładania rur grzewczych; potem trzeba wylać posadzkę oraz w dalszym etapie zakupić cały system grzewczy i zakupić oraz montować stelaże i płyty gipsowe… a gdzie jeszcze … 

  Koszty remontu plebanii są bardzo duże, pewnie każdy z Was zdaje sobie z tego sprawę. Z każdej strony próbuję uzyskać pomoc, jeżdżę, szukam, piszę pisma do firm i instytucji, pytam, próbuję a czasami jestem bezradny i nie mam sił. 
  Bardzo Was proszę o modlitwę i Wasze wsparcie. 

  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Helenę Sztubecką (l.90) i śp. Mirosławę Banach (l.63). R I P.

  Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

  Wasz proboszcz 

  ks. Artur