VI NIEDZIELA WIELKANOCY

9 maja 2021 roku

• Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień Wniebowstąpienie Pańskie.

Majowe nabożeństwo odprawiamy w kościele każdego dnia po Mszy Świętej za wyjątkiem niedzieli. Zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele i przy kapliczkach, gdzie od lat odmawiane są w parafii nabożeństwa majowe.

• Kolekta w minioną niedzielę i 3 maja wyniosła łącznie 890 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  • W dniach od 9 do 11 maja cały Kościół Powszechny modli się o urodzaje i za kraje głodujące.

Każdego dnia w łączności z majowym odmawiać będziemy modlitwy błagalne o urodzaje. Znaczna część naszej parafii to małe i średnie gospodarstwa. Chciałbym przez te kilka dni odwiedzić na zaproszenie Was drodzy rolnicy; iść z Wami na Wasze pole i pobłogosławić ziemię. Jeżeli ktoś z gospodarzy chciałby bym do Was przyjechał i pomodlił się z Wami na Waszym polu, poświęcił je – bardzo proszę dziś po Mszach Świętych o kontakt.

• Dziękuję rodzinom za przekazywany dar serca z przeznaczeniem na remont naszej plebanii.
  • Obecnie zbieramy środki na uregulowanie płatności za wykonaną pracę. Etap tynkowania wszystkich ścian dobiegł końca. Wynegocjowałem ostateczną cenę za usługę 13.500 zł. Zapłaciłem na razie kwotę 9000zł. Resztę uzgodniłem, że zapłacę do końca miesiąca. Wpłaciłem I ratę za mat. bud. tj. 3300 zł drugą po 15 czerwca a trzecią po 15 lipca.
  • Dziękuję parafianom za życzliwość, ofiarność i okazywane dobro na różnych płaszczyznach.
  • Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za udział w Mszy Świętej w dzień św. Floriana – 4 maja. Dziękuję za możliwość spotkania i rozmowy na plebanii mimo „spartańskich” warunków.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – w tym roku przypada 3 czerwca.
    Mamy kilka tygodni do zorganizowania uroczystości. Nie brałem w Niej jeszcze udziału z Wami, stąd zwracam się z prośbą do Was o możliwość spotkania w tej sprawie – przygotowania procesji, dekoracji ołtarzy na poszczególnych 4 stacjach itp. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 12 maja po wieczornej Mszy Świętej. Proszę o przybycie osób, które dotychczas były zaangażowane w procesję, sypanie kwiatów, przygotowanie ołtarzy. Zapraszam nowe osoby do pomocy w przygotowaniu uroczystości.
  • Na bocznym ołtarzu św. Andrzeja postawiłem odnowiony Krzyż z naszego kościoła, który stał w ołtarzu głównym nad tabernakulum. Obok odnowionego krzyża stoi stary dla porównania jak wyglądał wcześniej. Proszę zobaczcie sami efekt.
    W czerwcu mają być odnowione kolejne 4 lichtarze.
  •  We wtorek i w czwartek Msza Święta będzie tylko o 9:00 rano.
  • Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. udzielona przez Biskupa Wiesława Śmigla. Pozostając w domach możemy duchowo uczestniczyć w transmisjach Mszy za pośrednictwem mediów.
  •  Dziękuję panu Krzysztofowi Bojdo za pracę ładowarką na podwórku plebanii.
  • Dziękuję paniom z Żywego Różańca za posprzątanie naszego kościoła oraz wymianę kwiatów w dekoracji.
  • Planujemy utworzyć Wolontariat Caritas. Zachęcam młodzież i osoby dorosłe do włączenia się w długofalową akcję wolontariatu. Proszę o kontakt bezpośredni lub telefoniczny. Jest coraz więcej dzieł, które możemy realizować w parafii na rzecz pomocy potrzebującym. Do tego potrzebni są liderzy i wolontariusze w parafii.
  • Polecam Tygodnik „Niedziela” – zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wasz proboszcz

ks.Artur